Protez Sütyen ve Protez Göğüs Modelleri

Protez sütyen modeli rahatsızlık dolayısı ile göğüsleri alınmış veya göğüsler arasındaki cup farklılığı yaşayan kadınlar için üretilen bir sütyen modelidir. Sütyenin cup bölümünde, cep kısımları bulunur. Bu kısımlara, protez göğüsler veya dolgu malzemesi yerleştirilir ve dışarıdan bakıldığında, herhangi bir fiziksek farklılık hissedilmez.  Protez cepli sütyen alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sağlı ktestinden geçmiş olmasıve sağlam kumaş yapısı olmalıdır. İçerisinde protez göğüs bulunduracağından dolayı, sağlam bir kumaşa sahip olup yırtılmaması ve sağlam askılarının bulunması oldukça önemlidir. Ayrıca askıların kalın olması, protezin ağırlığı nedeniyle oluşabilecek sırt ağrılarını engeller. Protez göğüs cerrahi işlemler sonucunda göğsü alınmış kadınlar için üretilmiş ve dışarıdan bakıldığında doğal bir göğüs görünümü oluşturmaktadır.  Doğru bir protez sütyen kullanıldığı takdirde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. 

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Göğsü Alınan Bayanlar Nasıl Sütyen Kullanmalıdır?

 

Meme kanseri gibi sağlık sorunları nedeniyle kimi zaman kadınların göğüslerinin alınması gerekir. Her ne kadar sağlık açısından gerekli bir durum olsa da, kişilerin psikolojisi üzerinde ciddi etkilere neden olabilir. Bunun önüne geçmek adına protez göğüs ve protez sütyen modelleri üretilmekte. Bu ürünler sayesinde, kişilerin kendilerine olan özgüvenleri tam olacak ve hayatlarını daha mutlu bir şekilde sürebilecekler.

Protez sütyenler, protez göğüslerle beraber kullanılan sütyen modelleri olarak bilinir. Protez göğsü koymak için özel bir cebi bulunan sütyenlerin, doğru bedende seçilmesi oldukça önemli. Seçim yaparken, eğer göğsünüzün yalnızca bir tanesi alındıysa mevcut olan göğsünüz bedeni ile aynı boyutta protez göğüs ve bu göğse uygun sütyen kullanmalısınız. İki göğsün beraber alındığı durumlarda ise; seçim kadına kalır. Bir uzmandan yardım almanız sizin için daha doğru olsa da, asıl etken kendinizi en iyi hissedeceğiniz boyutu seçmenizdir. Ancak, büyük boy protez ve sütyenlerin, taşıma zorluğu ve sırtta ağrıya neden olabileceğini unutmamanızda fayda bulunuyor.

Protez Sütyen ve Protez Göğüs Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

Protez göğüsler ve sütyenler, kişilerin hem psikolojik hem de fiziksek sağlıkları için oldukça yararlı ürünlerdir.

Yaşanılan sağlık problemleri sonucunda, çoğu zaman kadınların tek göğsü alınır. Bu durumda, kişilerin vücudunun bir bölümündeki ağırlık diğer tarafına göre daha fazla olur. Vücudun iki tarafında bulunan ağırlık eşit dağılmadığında başta boyun olmak üzere, sırt ve göğüs bölgesinde ağrıların oluşma riski bulunur.

 

Bedenin ağırlığının eşit dağılmaması nedeniyle, aksama gibi yürüyüş bozukluklarının oluşması mümkündür. Protez ile beraber sütyen kullanımı bu durumu çözebilir.

Özellikle göğsün alınmasından sonrası hassas dönemde, pek çok kadın, dişiliğin sembolünü göğüsler gibi görür ve kendisini eskisi kadar tam bir kadın hissetmez. Aslında, bu tamamen kişilerin yaşadığı duygusal dönemle alakalı olsa da, özgüven azalmasına neden olabilir. Protez göğüs ve sütyen sayesinde, doğal bir görünüme sahip göğüsleri olur. Bu da kişilerin psikolojisi üzerinde olumlu etki bırakır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.