Sütyen Takımları

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 ... 8
Toplam 198 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8

Nasıl Sütyen Almalıyım?

  

 

Moda benim her şeyimdir diyorsanız ve eğer göğüsleriniz küçük ise süngerli sütyen, destekli sütyen (dolgulu sütyen) ve push up sutyenler tercih edilmelidir. Dış giyimi kadar iç giyimine de özen gösteren siz kadınlar için bir çok sütyen takım modelini bir araya getirdik.

 

Ayrıca balkonet sütyenler küçük göğüslü bayanların göğüslerini dolgun ve dik göstermektedir. Bu yazımızda icgiyimperisi.com farkıyla, birbirinden şık sütyen çeşitlerini ve hangi sütyenleri seçmeliyim sorularına yanıtlarını bulacaksınız. Büyük göğüslü iseniz de almanız gereken ürünler küçültücü özelliği olan toparlayıcı sütyen ve aynı zamanda şekil verici sutyenler olmalıdır. Minimizer sütyenler de denebilir. Toparayıcı ve şekil verici sütyenler göğüslerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Büyük göğüslü bayanların sutyeni göğüsleri iyice kavramalıdır. Askıları kalın ve tenini yıpratmayan şekilde olmalıdır.

  

Gece elbiselerinde veya dekolte elbiselerde kullanmanız gereken sütyen şekilleri ise sütyen ortası dekolte olanlar, çok amaçlı sütyen modelleri veya straplez dekolte elbise ise straplez veya göğse yapışan silikon sütyenlerden olabilir.

 

Sütyen takımları her kadının vazgeçilmezidir.  Sütyen takımları sütyen ve külottan oluşmaktadır. Renkli sütyen takımları, dantelli sütyen takımları, fantazi sütyen takımları, destekli sütyen takımları, desteksiz sütyen takımları, saten sütyen takımları, büyük beden sütyen takımları, destekli sütyen takımları, desteksiz sütyen takımları gibi bir çok seçeneği bulunan sütyen takımlarının çeşitliliği sayesinde her kadına hitap eden sütyen takım modeli sitemizde yer almaktadır.  Sizlere sadece zevkinize uygun çamaşır modelini seçmek kaldı.

 

Sütyen Ölçünüzü Biliyor Musunuz?

Size uygun olan beğendiğiniz sutyeni denemeden alabilmeniz için doğru sütyen ölçünüzü doğru olarak biliyor olmanız gerekir. Sutyen ölçünüzü doğru olarak hesaplayabilmek için birkaç noktayı bilmeniz gerek. İşte bu noktalar…

Sütyen ölçünüz iki değerden oluşur. Beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğüyle ilgilidir. Genelde meme büyüklüğü ile beden orantılı olduğundan, her model için ayrı cuplar üretilmez.

  

 

Sütyen beden ölçünüzü nasıl bulursunuz?

 

Göğüs çevrenizin ölçüsünü almak için mezurayı memelerinizin altından göğüs kafesine çepeçevre dolayın. Mezuranın göğüslerin altından ve sırtınızda düz, yatay bir çizgi oluşturacak biçimde geçmesine özen gösterin.

Örneğin çevre ölçünüz 76 ise kullanmanız gereken sütyen 80 beden olmalıdır. Sutyen bedenleri 5 cm’lik birimler halinde yükseldiğinden ana birimi geçen değerlerde bir üst beden alınmalıdır. Meme altı çevresine göre sütyen bedenini bulmak:

 

– 70 cm. ve altı 70,

– 71-75 cm.arası 75,

– 76-80 cm. arası 80,

– 81-85 cm.arası 85,

– 86-90 cm arası 90,

– 91-95 cm.arası 95,

– 96-100 cm. arası 100.

 

Sütyen cup (bone) ölçüsünü bulmak

Mezuranızı yine sırttan öne doğru, ancak bu kez memelerinizin ucundan (üstünden) geçecek biçimde çevreleyin. Çıkacak olan değer, birinci aşamada elde edilen meme altı çevresi değerinden daha fazla bir uzunluk olacaktır. Bu fark cup ölçüsünü verir.

 

 

Sütyen cup ölçüsü

 

– 6.5 cm’den küçükse A cup,

– 6.5-13 cm. arası B cup,

– 14 – 19.5 cm. arası C cup,

– 19.5-26 cm. arası D cup,

– 26 cm’den büyükse DD cup.

 

Örneğin meme altı çevrenizin 73 cm, meme üstü çevrenizin 86 cm olduğunu varsayalım. İki ölçü arasındaki fark 11 cm olduğundan cup ölçünüz B olmalıdır. Dolayısı ile sütyen ölçünüz 75B’dir. Eğer sütyende cup belirtilmemişse B olarak düşünülebilir. Zaten kadınların çok büyük bir çoğunluğu B cup ölçüsünü kullanmaktadır.

 

NOT: Ölçünüzü, göğüslerinizde oluşacak şişlik ve gerginlikten etkilenmemesi için regl olmadan bir kaç gün öncesinde alınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.